Targi Jestem Slow
i Slow Weekend

Lubisz lokalne produkty? Dobrze się składa! Od 2014 roku organizujemy targi Jestem Slow. To największe targi marek autorskich w Polsce.

Artyści tworzący produkty w duchu Slow.

Są to polskie i zagraniczne marki, które reprezentują projektanci, twórcy, producenci i rzemieślnicy. Na Jestem Slow i Slow Weekendzie wystawia się od 150 do 200 wyselekcjonowanych wystawców. Obecnie targi te odbywają się w Warszawie.

Najbliższa edycja targów Slow:
Slow Weekend #Święta, 9-10 grudnia 2023 r.
Warszawa, PGE Narodowy

Godziny otwarcia
Sobota: 11:00 – 19:00
Niedziela: 11:00 – 19:00
Wstęp 10 zł, (dzieci i młodzież do 12 lat bezpłatnie)

Następne edycje:
Jestem Slow #Prezenty, 16-17 grudnia, Elektrownia Powiśle

Mapa Slow Weekendu już za chwilę!

zobacz program warsztatowni

TYTUŁ ZAJĘĆ: Szyjemy legowiska dla Fundacji Zwierzęca Polana

WARSZTATY bezpłatne

PROWADZENIE: ultraMaszyna

CZAS ZAJĘĆ: sobota 9 grudnia i niedziela 10 grudnia przez cały dzień
CENA: udział bezpłatny
OPIS ZAJĘĆ:

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na charytatywne wydarzenie, w którym będziemy szyć legowiska dla zwierząt objętych opieką przez Fundację Zwierzęca Polana. Fundacja robi wspaniałą pracę, pomagając najbardziej potrzebującym zwierzętom zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Wydarzenie ma na celu pomoc zwierzętom oraz przy okazji ma również na celu bliższe zapoznanie się szyjących osób, które tak, jak my, kochają zwierzaki

Produkcja legowisk będzie podzielona na trzy etapy:⠀
1. Szycie. Zszywanie poszczególnych elementów materiału
3. Wypychanie. Po zszyciu okręgów będziemy wypychać legowiska kulką silikonową
3. Wciąganie sznurka i prace kosmetyczne

Mamy ograniczoną przestrzeń warsztatową, więc nie każdy chętny otrzyma miejsce przy maszynie, ale każda para rąk będzie ogromną pomocą! Jeśli chcesz wpaść i pomóc nam szyć legowiska – a przy okazji poznać ultraMaszynę – wpadnij koniecznie!

Jeśli chcesz dodatkowo wspomóc Fundację Zwierzęca Polana w jej pracy – na miejscu będzie taka możliwość, organizujemy również zbiórkę suchej karmy. Fundacja bardzo potrzebuje karmy dla psów, więc jeśli chcesz pomóc albo masz wolną karmę na zbyciu – możesz ją przynieść do nas.

TYTUŁ ZAJĘĆ: Świąteczna Po-Wolność

PROWADZENIE:
Asia Chalimoniuk. Prawnik z wykształcenia, trener z pasji. Od 2013r. prowadzi warsztaty przede wszystkim dla kobiet i rodziców w zakresie rozwijania pięknych, bliskościowych, uważnych i trwałych relacji. Uwielbia podróże. Odkrywanie nowych miejsc, szczególnie kulinarnych. Lubi jeść i poznawać nowe smaki, chociaż… nie lubi gotować 🙂

dr Monika Iwanek. Historyk sztuki, trener. Od 12 lat towarzyszy osobom dorosłym w budowaniu wewnętrznej równowagi oraz budowaniu pełniejszych relacji ze sobą i innymi osobami. Ceni relacje i uczy się sztuki życia. Kocha góry, las, piękne książki i sztukę. Nagrywa podcasty. Z pasji do relacji i piękna tworzą przestrzenie Kalendarza Przytulności, w ramach których razem z Edytą Sławińską wydają niedatowane planery dla mam i prowadzą inspirujące warsztaty.

CZAS ZAJĘĆ: sobota 9 grudnia, 11.00-13.00
CENA: 50 zł
OPIS ZAJĘĆ:

Jeśli:
– masz poczucie, że w wirze przedświątecznych przygotowań powinnaś robić jeszcze więcej i jeszcze intensywniej,
– czujesz presję czasu oraz tego, jak “wyjątkowo i cudownie” powinno być,
– myślisz o tym, jak wiele Ci jeszcze brakuje i na samą myśl o świętach czujesz zmęczenie, napięcie i zniechęcenie to … ten warsztat jest dla Ciebie 🙂

Na tym warsztacie:
– uświadomisz sobie jak tempo świątecznej gonitwy może wpłynąć na Ciebie i na Twoje otoczenie,
– będziesz miała przestrzeń na szukanie odpowiedzi, czego potrzebujesz, by przygotować się do świąt w zgodzie ze sobą,
– rozwiniesz umiejętność wybierania, a nie tylko godzenia różnych opcji z palety świątecznych możliwości,
– znajdziesz wiele inspiracji, by dać sobie szansę na wyjście z przeświadczenia, że wszystko jest ważne i, że zawsze robisz za mało.

By w te Święta doświadczyć BYCIA. Spotkania. Radości. Doceniania. Świąt. Nawet, gdy są dwa, a nie dwanaście dań. Bez fajerwerków. W prostych chwilach. Zobaczyć, że
niejednokrotnie, to za czym tęsknimy jest na wyciągnięcie ręki.

TYTUŁ ZAJĘĆ: Uniwersalny makijaż dzienny upiększający

WARSZTATY BEZPŁATNE

PROWADZENIE:
Marta Gąska. Jest jedną z najlepszych makijażystek w Polsce, niekwestionowaną specjalistką i autorytetem w dziedzinie makijażu. W Dzień Dobry TVN prowadzi własny cykl makijażowy „Maluj się kto może”. Na swoim koncie ma współpracę z największymi gwiazdami kina, estrady m.in: Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, Małgorzatą Sochą czy Ewą Farną. Tworzy makijaże przy największych show telewizyjnych m.in. „Taniec z Gwiazdami”, „Dance, dance, dance”, „The Voice Of Poland”, „X factor”.

Występuje w roli eksperta od makijażu w licznych programach telewizyjnych. Od 8 lat z ogromnym powodzeniem prowadzi własną szkołę makijażu, gdzie rokrocznie szkoli kilkadziesiąt osób. MARTA GĄSKA MAKEUP SCHOOL bierze udział w największych modowych i kulturalnych wydarzeniach takich jak m.in. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Przeprowadza liczne szkolenia i warsztaty praktyczne z zakresu makijażu i wizerunku zarówno dla profesjonalistów, podmiotów gospodarczych, jak i również osób fizycznych.

CZAS ZAJĘĆ: sobota 9 grudnia, 13.00-15.00
CENA: udział bezpłatny
OPIS ZAJĘĆ:

Idealny moment aby zdobyć trochę dobrych podpowiedzi jak pięknie zadbać o swój wygląd, bez zbędnego przerysowania, ilości kosmetyków i czasu.
Niekwestionowana mistrzyni makijażu w 100 i jednej odsłonie przeprowadzi Was przez pokaz i dobre porady jak zadbać o skórę przed nałożeniem makijażu w trakcie i uzyskać efekt WOW!

Nauczymy się jak być umalowaną, a nie zwracać uwagę makijażem, być umalowaną, a wyglądać naturalnie i świeżo. O co zadbać, aby w okresie świąt nasza cera wyglądała świetliście i zdrowo wypoczęta.
Z tego Warsztatu zabierzesz ze sobą dobre porady, polecenia ciekawych kosmetyków, nowe spojrzenie na swój makijaż wzbogacone o nowe umiejętności.
A co najważniejsze moc pozytywnej energii, która zaraz Marta Gąska i rozdaje ją z radością każdej kobiecie!

Po warsztacie możesz skorzystać z jednego ze stoisk Marta Gąska Makeup School w strefie Wellness, gdzie zrobisz sobie piękny makijaż.

TYTUŁ ZAJĘĆ: Yoga Twarzy w praktyce

PROWADZENIE:
Justyna Podobińska. Właścicielka Warszawskiego Studio Funkcjonuj w, którym na co dzień uczy jak dbać o swoje ciało od stóp do głów. Trener personalny, instruktor m.in Animal Flow, Aerial Yoga, TRX, oraz licencjonowana instruktorka jogi twarzy metodą Yogatwarzy.
Na co dzień jestem żoną, mamą dwóch synów i właścicielką szalonej amstaffki Aury. Mam mnóstwo energii i pozytywnego podejścia do życia, którym staram się zarażać innych

CZAS ZAJĘĆ: sobota 9 grudnia, 15.00-17.00
CENA: 50 zł
OPIS ZAJĘĆ:

Metoda Yogatwarzy powstała w 2016 roku dzięki badaniom rytuałów pielęgnacyjnych kobiet na pięciu kontynentach, przeprowadzonych przez jej twórczynię, Olgę Szemley.

Ujędrnia ponad 80 mięśni twarzy i szyi dzięki dedykowanym ćwiczeniom, by mięśnie tworzyły antygrawitacyjne rusztowanie dla skóry. Efektem jest napięcie i podniesienie wszystkich partii twarzy, drenaż opuchlizn pod oczyma oraz likwidacja napięć szczęki, czoła i skroni. Bo mięśnie nie kończą się na obojczykach!

Na warsztacie zrobisz:
– masaż tkanek głębokich jeżykami medycznymi który ujędrnia, regeneruje i napina cerę, tonizuje napięcia mięśniowe
– ćwiczenia ujędrniające wszystkie partie twarzy i szyi
– jogę twarzy dla pracujących przy komputerze…

Jak przygotować się do warsztatów:
– załóż bluzkę z dekoltem
– zepnij włosy
– ściągnij biżuterię szczególnie wiszące kolczyki, łańcuszek i pierścionki
– zmyj makijaż (można zostawić pomalowane rzęsy )

TYTUŁ ZAJĘĆ: Tworzenie kadzideł ziołowych

PROWADZENIE:
Agnieszka Fiuk. Zawodowo zajmuje się marketing automation i newsletterami. Możesz kojarzyć ją ze szkoleń i konferencji online, w których miała przyjemność brać udział jako prelegentka i w których to zachęcała Was do posiadania własnego newslettera. Jednak w pewnym momencie swojego życia uznała, że za dużo pracy korporacyjnej przeniosła do swojego prywatnego czasu.

Nie odcięła się definitywnie od tamtej części swojego ja, bo tak się nie da, ale postanowiła to wszystko mocno zbalansować wrzucając na luz. W Wonnym Zakątku, niczym Szeptucha stoi nad wielkim garem topielnika odważając, mieszając i zalewając wonne świece, woski zapachowe czy tabliczki do szaf. Posiadając ogromne doświadczenie rękodzielnicze dzieli się nim w Wonnej Akademii pomagając rozwijać kreatywność u osób dorosłych.

CZAS ZAJĘĆ: sobota 9 grudnia, 17.00-19.00
CENA: 69 zł
OPIS ZAJĘĆ:

Zapraszamy Cię na warsztaty tworzenia ziołowych kadzideł, w których wykorzystamy naturalne zioła występujące na łąkach i polach. Część z nich jest z ogrodu prowadzącej, prawdziwy „wiedźmi” zagonek obfitujący w bylice, wrotycz, dziewannę, dziurawiec czy inne zioła przydane nie tylko do tworzenia kadzideł.

Warsztaty kreatywne dla dorosłych są doskonałym sposobem na poznanie nowych umiejętności, rozwijanie kreatywności i spędzanie czasu w towarzystwie innych pasjonatów. Podczas warsztatów opowiemy o zgromadzonych ziołach, dowiesz się, jak z nich korzystać w codziennej praktyce. Pod okiem prowadzącej stworzysz kadzidło motane, według starych receptur. Kadzidło oczywiście zabierzesz ze sobą do domu. Ze względu na porę roku, część ziół będzie już ususzona, niektóre będą świeże. Podczas warsztatów masz szansę się wyciszyć, poznać siebie i swoje potrzeby.

Wszystkie materiały zapewnia prowadzący
Przygotuj się na dobrą zabawę i relaks.

TYTUŁ ZAJĘĆ: Stwórz swój olejek aromaterapeutyczny

PROWADZENIE:
Katarzyna Sarnowska. Założycielka marki The Qi Energy, gdzie tworzy wyjątkowe mieszanki aromaterapuetyczne oraz unikalne kompozycje perfum botanicznych. Uczennica Inez Rogozińskiej, w której warsztatach i szkoleniach regularnie bierze udział. Uczestniczka kursu Zielarz – Fitoterapueta, gdzie zgłębia wiedzę na temat mocy, drzemiącej w roślinach. Pasjonatka spokoju, dobrostanu i holistycznego podejścia do życia i zdrowia.

Na co dzień praktykuje różne techniki pracy z ciałem, umysłem i oddechem – taniec, medytacja, techniki oddechowe, uważność. Uważności uczą ją… olejki i praca z zapachami. Zakochana bez pamięci w naturalnych olejkach eterycznych, hydrolatach, absolutach, ekstraktach, maceratach i… dźwiękach szamańskich bębnów. Jej misją jest wsparcie w przywracaniu równowagi wewnętrznej, poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału przy wykorzystaniu otaczającej nas natury i jej dobrodziejstw..

CZAS ZAJĘĆ: niedziela 10 grudnia, 11.00-13.00
CENA: 100 zł
OPIS ZAJĘĆ:

Aromaterapia naturalnymi olejkami eterycznymi ma ogromną moc, ponieważ olejki działają w trzech wymiarach człowieka: fizycznym, energetycznym i emocjonalnym, czyli dla ciała, duszy i umysłu Jak poprawić swój nastrój w zaledwie kilka minut? Jak przywołać miłe wspomnienia? Jak naturalnie wspomóc swój organizm w walce z infekcją? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi podczas Krótkiego Warsztatu Aromaterapii.

Zapach to do tej pory najmniej przebadany zmysł i jedyny tak bardzo subiektywny. W jednej części świata goździki i mandarynki będą się kojarzyły ze Świętami Bożego Narodzenia, a w drugiej z czymś zupełnie innym. Jednych niektóre zapachy przyciągają, a innych zupełnie odrzucają. Dlaczego tak się dzieje? Olejki świetnie pomagają znaleźć odpowiedź na to pytanie – i tu uwaga… najczęściej nie te, które nam się podobają, tylko właśnie te, do których czujemy niechęć – ciekawe? 😉

Podczas Warsztatu uczestnicy poznają podstawowe olejki aromaterapeutyczne i zasady ich stosowania, a następnie stworzą swoją własną mieszankę w buteleczce typu roll on 10 ml.

W programie m.in.:
– Aby dobrze czuć zapachy – trzeba oddychać. A większość z nas prawidłowo oddychać nie potrafi… Oddech 4, 6, 8.
– Zasady bezpiecznego stosowania olejków eterycznych – jak wybierać olejki najwyższej jakości?
– Jak dobierać olejki eteryczne do swoich potrzeb? Które olejki warto mieć zawsze w domu, jakie olejki są przydatne w podróży.
– Jak komponować mieszanki aromaterapeutyczne i perfumy naturalne – nuty bazy, serca i głowy.
– Sesja Q&A
– Wybór 3-5 olejków zgodnie z preferencjami zapachowymi
– Działanie, tworzenie, komponowanie – do wyboru jedna z mieszanek na: stres i wyciszenie, odporność, pobudzenie i koncentrację

Stworzona przez każdego z uczestników mieszanka będzie jego kieszonkową aromaterapią, którą będzie mógł zastosować w dowolnym momencie 🙂 Zapraszam Was do tego wspaniałego, pełnego pięknych zapachów świata i jestem pewna, że będziecie zachwyceni tą podróżą.

Wszystkie materiały zapewnia prowadzący.
Przygotuj się na dobrą zabawę i relaks.

TYTUŁ ZAJĘĆ: Stwórz własny zapach perfum

PROWADZENIE:
Perfumiarze z Mo61 Perfume Lab

CZAS ZAJĘĆ: niedziela 10 grudnia, 13.00-15.00
CENA: 109 zł
OPIS ZAJĘĆ:

Mo61 Perfume Lab to pierwszy i jedyny koncept na polskim rynku, który zajmuje się personalizacją zapachów. Pod okiem wykwalifikowanych perfumiarzy przygotowywane są zapachy specjalnie dla klientów.

Do niedawna w Polsce mieliśmy doczynienia tylko z klasycznymi perfumeriami, gdzie dostępne są tylko zapachy skonfekcjonowane. Z Perfumeria Mo61 namieszasz dokładnie to co Ciebie kręci, otula ciepłem, przywodzi romantyczne wspomnienia, podkręca Twoją indywidualność, dodaje pazura lub wręcz przeciwnie pokazuje Twoją eteryczna naturę.

Perfumiarze z Mo61 gościnnie podczas Slow Weekend #Święta nauczą Was: budowy perfum doskonałych, biblioteki zapachów w piramidzie zapachowej, wyboru ulubionych nit zapachowych.

Namieszasz dla siebie lub na ukochanej osoby. Podczas warsztatu stworzysz zapach o jakim marzysz, w pięknej 12ml butelce i przekonasz sie o swoich zdolnościach jako twórcy zapachu idealnego dla siebie.

Pojemność produktu, który zabierasz ze sobą – 12ml

TYTUŁ ZAJĘĆ: Zero Waste: szyjemy szoperkę, lub worek

PROWADZENIE:
Kinga Krzymowska. Znana jako EKOKINGA, zawodowo zajmująca się
stosowaniem upcyclingu w praktyce, prowadzi swoja markę i nieustannie rozwija nowe pomysły i zastosowania drugiego zycia materiałów. Podzieli się swoją wiedzą na temat szycia toreb z materiałów wtórnych.

CZAS ZAJĘĆ: niedziela 10 grudnia, 15.00-17.00
CENA: 40 zł
OPIS ZAJĘĆ:

Podczas warsztatów każda osoba uszyje według uznania (szoperkę lub woreczki na warzywa i owoce) w dowolnie wybranej kombinacji. Do ich realizacji wykorzystamy materiały z odzysku jak firanki, obrusy, zasłony. Są wielofunkcyjne i nadaja sie do wielorazowego użytku!

Uczestnicy nauczą się wykorzystywać materiały z drugiej ręki powszechnie dostępne w każdym domu, używając do tego maszyny domowej, overlock’a i własnej wyobraźni.

Umiejętność szycia nie jest wymagana. Zapraszamy dzieci jak i dorosłych. Warsztaty odbędą się pod okiem instruktorki zajmującej się na co dzień szyciem w duchu zero waste.

Głównym zadaniem spotkania jest poszerzenie wiedzy na temat użyteczności idei upcyclingu w naszym życiu oraz szerokim jej zastosowaniu.

TYTUŁ ZAJĘĆ: Warsztaty ceramiczne: robimy własny kubek

PROWADZENIE:
Marta Cylwik. SOIL to pracownia ceramiczna oraz sklep działający na warszawskiej Pradze Północ. Całą pracownią dowodzi Marta Cylwik, która tworzy figurki oraz ceramikę użytkową rzadko wychylając się poza tematykę pieskową. Na ząbkowskiej – bo tam mieści się pracownia, Marta chętnie nauczy Was jak dotykać gliny. Jeśli jednak czujecie że lepienie nie jest dla Was, można wpaść po kubek z pieskiem, albo po prostu na kawę i pogaduchy!

CZAS ZAJĘĆ: niedziela 10 grudnia, 17.00-19.00
CENA: 180 zł
OPIS ZAJĘĆ:

Praca w glinie pozwala wyłączyć nasze myślenie i zatrzymać się, poświęcając całą swoją uwagę na tworzenie pracy i naukę nowych umiejętności. Jest to niezwykle wyciszające i twórcze zajęcie. Nie potrzebujesz mieć zdolności manualnych aby zaprojektować swój przedmiot. Zdecydowanie to, czego potrzebujesz do pracy z gliną to otwartość, chęć nauki spędzanie czasu w miły i przyjemny sposób.

Struktura prowadzonych warsztatów:
Na warsztatach pokażę Wam podstawowe techniki lepienia, będziecie mogli stworzyć swój wymarzony przedmiot oraz nauczycie się jak obchodzić się z gliną. Po warsztatach zajmę się osobiście Waszymi pracami. Wszystkie prace zostaną wypalone i poszkliwione szkliwem transparentnym, tak abyście mogli odebrać gotową ceramiczną rzecz!