Festiwal Oddechu #1 Elektrownia Powiśle 10-11.07.2021

Pierwsza edycja Festiwalu Oddechu za nami! Bardzo bardzo dziękujemy za ten wspaniały czas, energię oraz niesamowitą, wspaniałą frekwencję, która nas tak zaskoczyła! To było przepiękne, barwne i głębokie doznanie, za które jesteśmy Wam wdzięczni! Dziękujemy prelegentom oraz Gościom. Współtworzyliście niepowtarzalną synergię i wibracje. Dzięki temu wiemy, że druga edycja odbędzie się z jeszcze większą mocą!

Festiwal Oddechu #1 to wydarzenie skupiające w jednym miejscu wybitnych twórców autorskich metod rozwoju osobistego, certyfikowanych praktyków pracy z oddechem, ciałem i umysłem. W ciągu 2 dni warsztatów poznajesz nieograniczone możliwości jakie drzemią w Tobie. Wyciszasz swoje myśli, nawiązujesz piękny, miłosny kontakt ze swoim wnętrzem, wytańczasz uwięzione emocje. Dowiadujesz się jak działać, aby w życiu poczuć prawdziwą zmianę. To wszystko i jeszcze więcej w objęciach oddechu, który towarzyszy nam od narodzin do śmierci.

Podczas Festiwalu Oddechu kolektywnie tworzymy wysokowibracyjną energię, która prowadzi Cię do spełnionego życia tu i teraz.

TAK BYŁO:

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU ODDECHU #1

Aleksandra Łabędź - BODYART- breath energy 
sobota 9.00-10.30

Aleksandra Łabędź - BODYART POLSKA MASTER TRAINER -Head Coach, założycielka mo.Studio i trenerka personalna. Instruktorka BODYART w stopniu ELITE, prezenterka i szkoleniowiec, która współpracuje z ludźmi ambitnymi i aktywnymi zawodowo. Organizatorka wyjazdów i wydarzeń treningowo – rozwojowych. Pomysłodawczyni i współtwórczyni sportowej marki odzieżowej MO Apparel. Twórczyni projektu wspierającego rozwój tancerzy mo.forDancers. 

Opis zajęć: 

BODYART - Workout for Life 
Warsztat prowadzony przez Aleksandrę Łabędź będzie momentem zatrzymania, osobistej refleksji w rytmie slow and quality life. 
Część główną warsztatu obejmie trening BODYART, w którym zsynchronizują się ciało, umysł i dusza. Akcent położymy na koncentrację, relaksację fizyczną i psychiczną, kontrast (Yin i Yang) oraz koordynację oddechową. 
Typowy trening BODYART składa się z płynnej sekwencji holistycznych ruchów inspirowanych tradycyjnymi technikami orientalnymi oraz najnowszymi metodami treningu funkcjonalnego i siłowego z Zachodu. 
Po warsztacie uczestnicy poczują się silniejsi, oczyszczeni, i gotowi na kolejne wyzwania.

 

Aneta Bilińska - Medytacja z Energią Źródła - oddech Miłości
sobota 11.00-12.30

Aneta Bilińska Daughter of Earth, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i studiów Podyplomowych z Zarządzania na UŁ. Certyfikowany Trener Radykalnego Wybaczania, Praktyk Integral Medicine. 

Opis zajęć: 

Daughter of Earth poprowadzi w kobiecym kręgu praktykę miękkości
i samouzdrawiania w alchemii oddechu z Energią Źrodła, esencją Życia.
Alchemia oddechu w połączeniu z głosem, czułym i miłującym dotykiem, wpływa kojąco na nasze zmysły, ciało i duszę. Nasz stan emocjonalny i fizyczny.
Pozwala rozluźnić napięcia "codzienności".
Porusza i uzdrawia wody naszego ciała, uruchamia w nas przepływ życia, otwiera na przyjmowanie i rozmiękcza stare struktury.
Dotyka przestrzeni naszego serca, aby
objąć i obtulić z czułością, w miłującej akceptacji to co jest teraz w nas żywe, dokładnie takie jakie jest. Przywraca nas do czułej obecności dla siebie wykorzystując moc słów w celebracji swojego ciała jako naszej świętej przestrzeni, pamiętając, że woda w naszym organizmie z łatwością przyjmuje otaczające ją wibracje i stanowi 70% naszej istoty podobnie jak struktura naszej planety, Matki Ziemi.

Izabela Miłosz - Kurs Soul Body Fusion®
sobota 13.00-14.00

Iza Miłosz, współzałożycielka Grupy Slow. Nauczycielka Soul Body Fusion®, praktykująca duchowość w codzienności. Orędowniczka wkładania świadomości w każde działanie. Kobieta w drodze, podążająca ścieżką ucieleśnionej kobiecości w miękkości i połączeniu z sercem. Od 7 lat praktykująca uważność w życiu codziennym. Stale uczestniczy w kursach i warsztatach wnoszących do jej życia jeszcze więcej radości. 

Opis zajęć:

Soul Body Fusion® to przyjemna praktyka, która jest zaproszeniem do magicznej przygody doświadczania siebie oraz swojej pełni. Każdy z nas ma piękna duszę ale czasem nie jesteśmy w stanie całkowicie sprowadzić jej do fizycznego ciała. Przeżywamy życie nie korzystając w pełni ze swojego światła, borykamy sie z ograniczeniami.

Zdrowie, dobrobyt, dobre samopoczucie przynależą nam z racji naszego urodzenia. Dzięki zestrojeniu wibracji naszej Duszy z ciałem fizycznym możemy doświadczać pełnej radości życia w tu i teraz na Ziemi. Metoda Soul Body Fusion® sprawia, że połączenie z naszym własnym potencjałem jest żywe i klarowne.

Podczas warsztatu zapoznasz się z metodą Soul Body Fusiion® w sesji grupowej oraz pogłębisz to doświadczenie w praktyce indywidualnej. Otrzymasz klarowne wskazówki pozwalające Tobie na pracę indywidualną. 

 

Marta Dębska - Trening Radosnego Życia
sobota 14.15-15.45

Marta Dębska - urodzona joginka U-śmiechu, krzewiąca życie z uśmiechem i śmiechem. Jest zakochana w życiu, w Naturze, słyszy, o czym szumią drzewa i ludzkie serca. Ma moc tworzenia, miękkich przestrzeni, pełnych akceptacji, radości i spokoju. Kocha śmiać się z głębi brzucha, tańczyć, bębnić i śpiewać…
Uwielbia warzyć w kotle, i dzielić się tym co wyczaruję. Towarzyszy kobietom w drodze do uwalniania starych kuchennych schematów.
Nosi w sobie Radość i pomaga w odzyskaniu jej w codzienności, zapraszając do Treningu Radości Życia, wspiera w otwieraniu się na nowe i pełne spełnienia Życie. Kilka lat temu poczuła cudowną moc kobiecego kręgu, od tamtej pory rozsiewa wici Siostrzeństwa, zasiadając w kręgach i trzymając krąg kobiet.

Opis zajęć:

Joga śmiechu to gimnastyka ciał i ducha. To aktywator i nośnik Radości, podczas zajęć przełamywać będziemy stereotypy dotyczące radości, będziemy rozbudzać ją na nowo, wprowadzać do naszego ciała fizycznego i duchowego, by objęła nasze życie swoimi ramionami, każdego dnia i każdej nocy.

Zapraszam Cię do przestrzeni jeśli czujesz że potrzebujesz:
poprawić jakość swojego Życia, poznać metody by rozbudzać Radość na co dzień pozbyć się lęku i wstydu przestać się martwić zacząć się śmiać rozluźnić swoje ciało w naturalny sposób wzmocnić organizm i poprawić odporność porzucić nieśmiałość poprawić swoją kondycję ruchową i psychofizyczną otworzyć się na nowe możliwości żyć w zgodzie ze sobą pozytywnie patrzeć na życie miło spędzić czas.

Wszystko co potrzebujesz ze sobą zabrać to wygodny strój :)
Ja już nie mogę doczekać się naszego spotkania :)

Grzegorz Pawłowski - CUUD Integrowanie Oddechem. Odzyskaj życiowy napęd.
sobota 16.00-17.30

GRZEGORZ PAWŁOWSKI
Trener i praktyk oddechu, trener transformowania lęku, coach ICC, wykładowca akademicki, autor książek („Oddech”, „Oddech w związkach”, „Coaching w nurcie serca”), założyciel i wykładowca Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, fizyk.
 
Twórca środowiska pracy z oddechem w Polsce. Wykładowca coachingu w
Wyższej Szkole Bankowej i w Collegium Civitas. Koneser praktycznego łączenia
rozwoju osobistego, nauki i biznesu. W swej pracy kładzie nacisk na głębokie
spotkania ze sobą i działanie. Tworzy jedyne w swoim rodzaju programy
szkoleniowe. Korzysta z bogatego doświadczenia i wypracowanych unikalnych
narzędzi. Poprowadził kilkanaście tysięcy sesji indywidualnych i setki
warsztatów. Esencjonalnie związany jest z szeroką formą rozwoju poprzez powrót
do naturalnego oddechu jako głównego życiowego paliwa i niezwykle użytecznego
narzędzia w coachingu.
 
Grzegorz o sobie:
Od ponad 25 lat moją pasją jest szeroko rozumiany rozwój osobisty, „rozciąganie
się” we wszelkich możliwych kierunkach. Esencjonalnie fascynuje mnie moc oddechu
i relacje międzyludzkie. Moją pasją jest CUUD Integrowaniem Oddechem – metoda,
którą praktykuję i dzielę się. Dosyć wcześnie odkryłem jogę, tantrę, teraz najbliżej mi
do tańca jako medytacji w ruchu. Szczególnie pasjonuje mnie kontakt improwizacja.
Bardzo cenię sobie czas, który mogę spędzać z moją partnerką i córką. Sporo
podróżuję. Kocham być w przyrodzie, robić coś po raz pierwszy i być obecnym w
tym, co robię. Dbam o równowagę życiową, choć z ciekawością od czasu do czasu
witam chaos jako twórczy stan niosący coś świeżego i nowego.

Pobierz moją listę 10 kroków efektywnego radzenia sobie z lękiem: 
Więcej informacji:
www.coachingoddechem.pl
www.ksiazkaoddech.pl

Opis zajęć:

CUUD INTEGROWANIE ODDECHEM – ODZYSKAJ ŻYCIOWY NAPĘD prowadzący Grzegorz Pawłowski 

Oddech jest naszym pierwszym głównym paliwem życiowym. Jest podstawą piramidy zdrowego żywienia. Ma głębokie działanie antystresowe. Uwolniony oddech jest jednocześnie efektywnym naturalnym narzędziem kształtowania życia i przechodzenia
zakrętów życiowych. Z samej swej natury ma wiele właściwości terapeutycznych. 

Podczas warsztatu:
🌿 Dowiesz się, co stoi tak naprawdę za brakiem napędu życiowego i za tym, że nie robisz tego czego pragniesz.
🌿 Doświadczysz czym jest pełnia oddechu w 4 przestrzeniach naszego życia: w Ciele, Uczuciach, Umyśle i Duchu.

Poznasz metodę, która:
🌿 Rozpuszcza skutki stresu w sferze fizycznej, ale także efekt nagromadzonych blokad w sferze emocjonalnej, nawet z wczesnego dzieciństwa.
🌿 Przynosi ulgę i głęboki relaks.
🌿 Uczy bazowego, wewnętrznego samowsparcia, wzmacnia niezależność i moc.
🌿 Daje trwałe wyniki, bez efektu jo-jo, które szybko zauważysz w realnym życiu codziennym.
🌿 Przywraca do naturalnej równowagi, kreatywności, flow. Wzmacnia stabilność obniżając podatność na huśtawki emocjonalne.
🌿 Pozwala na rozmrożenie ograniczających nas blokad wynikających z przekonań, również tych nieświadomych, zapisanych w ciele, które ograniczają nas przed sięganiem po spełnione relacje, bliskość, poczucie przynależności, satysfakcję zawodową i inne ważne dla nas obszary spełnienia życiowego.
🌿 Jest drogą do wewnętrznej wolności i świadomego tworzenia własnego życia.
🌿 Doświadczysz i praktycznie poznasz 4 wartościowe techniki oddechowe użyteczne na co dzień do radzenia sobie ze stresem i życia z większą przyjemnością.

 

 

Joanna Barakomska - "Marzę, planuje działam, mam"
sobota 18.00-19.30

Joanna Barakomska – terapeutka, mentorka, coach, przedsiębiorca. 
Jest przewodniczką w drodze do bycia sobą. Na podstawie własnej wieloletniej praktyki pracy z ludźmi opracowała model współpracy – harmonia w życiu, na fundamencie nauk i narzędzi terapeutycznych, coachingowych, mentoringowych i mindfulness. Na co dzień łączy świat umysłu i emocji, wiedzy i intuicyjnych wglądów, planów i działania. Współpracuję z ludźmi, towarzyszy i wspiera drugiego człowieka w własnym procesie zmian. Rozmawia o trudnych sprawach po prostu, czyli jak człowiek z człowiekiem. Uważnie słucha, dzieli się wiedzą i doświadczeniem jako praktyk świadomego życia oraz między innymi certyfikowany Professional Business & Life mentor i coach kognitywny, Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu oraz członkini EMCC European Mentoring and Coaching Council, a przede wszytkim jest życzliwą, empatyczną kobietą mocy tworzenia dobra. Znajdź mnie na Joanna Barakomska

Opis zajęć:

 

Plan podróży podczas warsztatu
- Mentorig realne wsparcie twojej zmiany „Marzę, planuje, działam i mam”

1. Medytacja oddanie przeszłości tworzenie przyszłości w chwili obecnej.
2. Zapisanie marzenia, intencji – co jest dla mnie ważne, czego potrzebuje na dziś, na jutro w własnej drodze życia.
3. Czym są nawyki i przekonania oraz jak je zmieniać z ograniczających na
wspierające.
4. Potrzeby – Mój wymarzony dzień.
5. Wartości – przewodnik przy dokonywanych wyborach, realizując potrzeby.
6. Sadzenie ziaren - marzeń.
7. Podsumowanie – co nowego zabierasz do swojej codzienności, co chcesz pielęgnować by wzrastało w Tobie i Twoim otoczeniu.

Kama Nienałtowska - Stretch & Release
sobota 20.00-21.30

Kama Nienałtowska jest wszechstronnie aktywna, bliskich jest jej wiele dziedzin z zakresu fitness, sportu jak i tańca. Trenuje ponad 30 lat (m.in. gimnastyka artystyczna, taniec klasyczny, tańce latynoskie), uczy od ponad 18 lat, prowadzi i organizuje warsztaty i szkolenia ze stretchingu dla polskiej kadry instruktorskiej, artystów profesjonalistów i amatorów. Specjalizuje się przede wszystkim w stretchingu, treningu mobilności i kontorsji, opierając się na sprawdzonych technikach szkoleń profesjonalistów i najnowszych badaniach, propaguje bezpieczne i efektywne techniki zwiększania mobilności w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem biomechaniki ruchu.

Opis zajęć:

Stretch & release

Autorski program treningowy warsztatów przygotowany przez Kamę Nienałtowską, w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie oraz wiedzę na temat anatomii ciała i biomechaniki ruchu łączy m.in. elementy gimnastyki, tańca, fitnessu, jogi i technik rehabilitacyjnych.

Warsztaty S&R są dedykowane zarówno tym osobom, które na co dzień niewiele się ruszają, jak i tym, którzy w wyniku dużej ilości zajęć ruchowych/ treningów nie mają czasu na pełną regenerację. Są odpowiednie dla wszystkich, którzy podczas rozciągania czują blokady, spięcia lub nie widzą postępów. Pracujemy nad oddechem w kontekście jego oddziaływania na autonomiczny układ nerwowy, obniżania ogólnego napięcia mięśni, pracy nad stabilizacją ciała i redukcją ogólnego przebodźcowania. Rozluźniamy często pojawiające się nadmierne napięcia, wyrównujemy dysbalans mięśniowy, poprawiamy ogólny komfort ciała. Dla tych, którzy nie ćwiczą na co dzień, jest to szansa na rozruszanie się i lepsze samopoczucie, a dla tych, którzy trenują, na rozpracowanie nadmiernych napięć i być może znalezienie przyczyn, dla których postępy pojawiały się wolniej niż można by tego oczekiwać.

Informacje organizacyjne: wygodny strój nie ograniczający ruchów, własna mata/kocyk, opcjonalnie kostki (takie jak do jogi: piankowe/drewniane).

 

Maria Prokop - Oddech a sport
niedziela 9.00-10.00

Trenerka oddechu i nauczycielka jogi, oraz metod Oxygen Advantage oraz Butejko. Pasjonatka aktywnego i zrównoważonego życia. Po piętnastoletniej, menedżerskiej karierze w korporacji, ruszyła drogą nauczania jogi i technik oddechowych. 
Na co dzień Maria praktykuje w zgodzie z tradycjami jogi Iyengara, ashtanga vinyasa yoga, oraz Hatha yoga. Jest pasjonatką pilates. Jej zajęcia to kogiel-mogiel tych metod, i zawsze hasło przewodnie jej zajęć to “slowly slowly,” Kocha pracę z osobami początkującymi. Jednak największy nacisk kładzie na oddech, który jest wspólnym mianownikiem każdej formy ruchu oraz bezruchu. Nauka świadomego oddechu jest jej pasją i pragnie przekazać tę wiedzę jak najszerszemu gronu odbiorców, uświadamiać im, jaki cenny jest do dar i jak potężne narzędzie, o czym w życiu codziennym często zapominamy.

Opis zajęć:

Oddech a sport
Sesja oddechowa poprowadzona w metodzie Tlenowa Przewaga, czyli metoda Butejko dla sportu. Pokaże jak oddychać podczas aktywności fizycznych, poprawić wydolność i regeneracje, oraz czuć się po prostu lepiej podczas uprawiania sportu. 

Tai Chi
niedziela 10.30-11.30

Lidia Bacińska, Anna Gacparska, Monika Kolasińska, Jagoda Sieradzan

Reprezentują różne profesje, bo są to panie: inżynier, fizjoterapeuta, pedagog, informatyk, ale łączy je wspólna pasja – Tai Chi!
Poznały się w Polskiej Akademii Wushu Nan Bei Shen Long, gdzie od 20 lat praktykują Tai Chi z ogromnym zamiłowaniem i pełnym zaangażowaniem. Mają na swoim koncie liczne medale i wyróżnienia zdobyte na wielu krajowych i międzynarodowych zawodach, także w Chinach! Posiadają też uprawnienia instruktorskie do nauczania Tai Chi. 
Ale przede wszystkim, Tai Chi pozwala im zatrzymać się, złapać oddech i spojrzeć z dystansem na problemy zabieganej codzienności, odnaleźć wyciszenie wewnętrzne i równowagę między ciałem a umysłem, a także utrzymać kondycję fizyczną. 


Lidia Bacińska
Uczy się i praktykuje TaiChi od 2002 r w Polskiej Akademii Wushu Nan Bei.
Jej nauczycielem jest Sifu Mariusz Szewczyk.
Posiada 3 Duan Chińskiego Stowarzyszenia WuShu.
Jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Wushu.
Posiada tytuł Instruktora sportu Wushu.
Uczestniczyła w wielu zawodach krajowych i zagranicznych zdobywając liczne medale w konkurencjach
form tradycyjnych i sportowych.
Podczas 3 Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego w Starej Zagorze w Bułgarii w 2015r wywalczyła
dwa srebrne medale ( w formach ręcznej i z bronią )
Z zawodu jest inżynierem .TaiChi jest jej sposobem na życie. 


Jagoda Sieradzan
Uczy się i praktykuje Tai Chi od 2003 r w Polskiej Akademii Wushu Nan Bei.
Jej nauczycielem jest Sifu Mariusz Szewczyk.
Uprawia wszystkie podstawowe style Tai Chi : Yang, Chen, Wu i Sun, również formy z
bronią (miecz, szabla, wachlarz).
Posiada 2 Duan Chińskiego Stowarzyszenia WuShu.
Posiada tytuł Instruktora sportu Wushu.
Ukończyła kurs Wushu w sportowej szkole w Chinach, w mieście Xi’an.
Wielokrotnie zdobyła medale na Międzynarodowych Festiwalach Wushu w Warszawie
oraz w Hong Kongu.
Z zawodu jest informatykiem. Tai Chi jest dla niej znakomitym lekarstwem na stresy dnia
codziennego, treningiem umysłu i woli. Pozwala jej nie tylko utrzymać dobrą kondycję
fizyczną, ale również dostarcza emocji sportowych. 


Anna Gacparska
Jest absolwentką warszawskiego AWF-u, wydziału rehabilitacji ruchowej i pracuje w swoim zawodzie. Uczy się i praktykuje Tai Chi od 2003 r w Polskiej Akademii Wushu Nan Bei Shen Long. Jej nauczycielem jest Sifu Mariusz Szewczyk. Uprawia wszystkie podstawowe style Tai Chi : Yang, Chen, Wu i Sun, również formy z bronią (miecz, wachlarz). Posiada 2 Duan Chińskiego Stowarzyszenia WuShu. Posiada tytuł Instruktora sportu Wushu. Wielokrotnie zdobyła medale na Międzynarodowych Festiwalach Wushu w Warszawie oraz w Hong Kongu. Ćwiczy Tai Chi z pełnym zaangażowaniem i pasją, zdobywając równowagę między ciałem a umysłem, utrzymując kondycję fizyczną i osiągając wyciszenie wewnętrzne.


Monika Kolasińska
Uczy się i praktykuje Tai Chi od 1997 r., najpierw u Shifu Zhang Fen Juna, w szkole
Nan Bei, a obecnie u Sifu Mariusza Szewczyka, założyciela Polskiej Akademii
Wushu Nan Bei Shen Long.
Posiada tytuł Instruktora sportu Wushu.
Uczestniczyła jako zawodnik i sędzia w wielu zawodach krajowych. Na zawodach w
Berlinie zdobyła medale w konkurencjach form tradycyjnych.
Z zawodu jest pedagogiem. Tai Chi to jej recepta na zdrowe życie!
 

Opis zajęć:

Tai Chi to system ćwiczeń stworzony z myślą o naszym ciele i duchu. Łączy ćwiczenia fizyczne
z pracą umysłu. Współczesne Tai Chi ma swoje źródła w starochińskiej sztuce Tai Chi Chuan (Taijiquan). W założeniu Tai Chi Chuan – określany czasem jako Boks Cienia a w dosłownym tłumaczeniu z języka chińskiego ”Pięść Taiji” – zaliczane jest do grupy tzw. systemów wewnętrznych sztuk walki, ale traktowane również jako gimnastyka medytacyjna czy gimnastyka prozdrowotna. Efekty praktyki Tai Chi Chuan można odczuć zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i psychicznej. Tai Chi Chuan jako jedno z najwspanialszych dzieł filozofii i kultury chińskiej zostało w grudniu ubiegłego roku wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO!
W trakcie warsztatu zostanie zaprezentowana 16-ruchowa forma Taijiquan stylu Yang. Uczestnicy poznają charakterystykę stylu oraz zasady poruszania się w połączeniu z oddechem i koncentracją umysłu. Zapoznają się także w praktyce z kilkoma podstawowymi technikami TaiChi. Osoby uczestniczące w Warsztacie powinny mieć wygodny strój i wygodne obuwie.

Na spotkanie zapraszamy osoby, które cenią sobie zdrowy tryb życia, chcą pozbyć się stresu i poprawić swoją kondycję psychofizyczną oraz są gotowe na systematyczną i długofalową pracę.

 

Michał Godlewski & Beniamin Citkowski - CONSCIOUSNESS EMBODIMENT
niedziela 12.00-15.00

MICHAŁ GODLEWSKI
Jestem praktykiem oddechu i tancerzem. Przez 20 lał trenowałem taniec towarzyski, a także współpracowałem przy kilku spektaklach Krakowskiego Teatru Tańca. Czułem, że moje ciało i Dusza pragną większej swobody wyrazu poza techniką i formą, rozwijałem swoją zdolność do tańca organicznego, w którym znajduję siebie. Ruch mnie uszczęśliwia, sprowadza do obecności. Prowadzę warsztaty i treningi oddechu i świadomego życia od wielu lat. Jest to dla mnie piękna i prawdziwa droga Duszy. Sam praktykuję ją codziennie. Przeszedłem drogę od używania ciała, do większej bliskości i czułości wobec niego. To wyraża się dbałością o nie, a ciało moje wspiera mnie na ścieżce duchowej. Kocham cielesność i czerpię z niej moc.
W Beniaminie podziwiam głębię przeżywania i spojrzenia, kierowanie się wysokimi wartościami i wytrwałość, aby nimi żyć. Jego twórczość ruchowa i muzyczna są dla mnie przykładem kreatywnego wyrazu przestrzeni wewnętrznej i mają charakter uzdrawiający.
Prowadzenie dla Was wspólnych zajęć traktuję jako przywilej, błogosławieństwo i radość.

BENIAMIN CITKOWSKI
Kończąc dziewięcioletnią szkołę baletową nie miałem pojęcia, że ciało istnieje jako ważny głos, że chce być przeze mnie wysłuchane – toteż przez cały ten okres ćwiczyłem technikę tańca klasycznego nie słuchając z potrzebną czułością odczuć mojego ciała, nie dając im należnego czasu na przeżycie oraz ignorując przemęczenie przez ciągłą, katorżniczą pracę nad perfekcją każdego skoku, czy piruetu. Dziś po setkach zatańczonych spektakli, wiem że nie tylko moje ciało ma bardzo ważny głos, ale że technika taneczna, którą tak usilnie trenowałem przez lata jest najmniej ważna w wyrażeniu głosu esencji Istnienia. Ciało po prostu chce ruszać się tak, jak chce. Gdy słucham ciała i pozwalam mu ruszać się bez kontroli umysłu - uwalniam kanał do przepływu świadomości. W tej przestrzeni manifestują się cuda. Ta przestrzeń jest czystą obecnością, jest uzdrowieniem, jest przeżyciem i uwolnieniem odczuć w ciele, które zostały stłumione. Ciało chce dostawać naszą uwagę, bo w trakcie naszego życia cierpliwie zbiera nasze odczucia. Jest jak gdyby fizycznym magazynem naszych przeżyć. Gdy dajemy uwagę oraz akceptację danemu odczuciu – jesteśmy w stanie rozpuścić je i zrobić przestrzeń w tym magazynie na doznania lekkie, błogie, a nawet ekstatyczne. Spotkanie ze sobą oraz własnym ciałem jako bramą do świadomości było doświadczeniem zmieniającym moje życie. Stałem się Szczęściarzem. Moją pasją stało się prowadzenie ludzi ku wewnętrznemu spokojowi, miłości i radości, które są w każdym z nas. Podczas moich autorskich warsztatów Consciousness Movement w Akademii Tańca Zawirowania mamy możliwość odkryć i zacząć doświadczać skarbów, którymi wszyscy jesteśmy.
Teraz przychodzi czas na nowe doświadczenie. Dzięki wspaniałemu spotkaniu, mam możliwość utworzyć duet z Michałem Godlewskim, który jest dla mnie czystą inspiracją, człowiekiem niezwykle kreatywnym, z pasją realizującym swoje marzenia i wizje pracy z ludźmi, która buduje więzy z najgłębszym „Ja”, łączy ludzi w jedno, uzdrawia traumy oraz rozświetla wspólne pole światłem świadomości.

Naszą ideą przewodnią jest:
Daj ciału głos. Ucieleśnij Świadomość.
CIAŁO MA WIELKĄ MOC - GIVE IT A VOICE!
Ciało, które ma głos potrafi odwdzięczyć się zdrowiem, witalnością i energią. Stajemy się żywym, pulsującym Istnieniem. Ruch to język,
który jest zapominany. Ciało chce się wyrażać. Jest kanałem dla wyrażenia głosu świadomości. Wierzymy, że przez tą bramę możemy utorować sobie drogę do świadomego życia.
W PROGRAMIE
- praca z oddechem
- odkrywanie żywotności ciała
- wyzwania ruchowe
- spotkania w tańcu
- konstelacje ruchu
- taniec organiczny
Wiedz, że:
* nie musisz mieć żadnego doświadczenia w tańcu, bo to właśnie w naturalności ruchu będziemy się przejawiać
* jesteś mile widziany na sali taki, jaki jesteś - ze wszystkimi odczuciami, stanami, nastrojami
* jeśli poczujesz, że wolisz chodzić lub stać, zamiast tańczyć – zrób to, jeśli poczujesz, że wolisz usiąść – zrób to. To spotkanie jest dla nas, dajemy sobie przestrzeń do bycia naturalnym.
* nie potrzebujesz mieć kondycji, bo będziemy słuchać ciała ruszając się tyle, na ile pozwala nam ciało
* razem tworzymy miejsce spotkań akceptując Nasze różnice

CZYM SĄ ZAJĘCIA CONSCIOUSNESS EMBODIMENT?
Consciousness Embodiment to przestrzeń, w której ucieleśniamy świadomość dzięki doświadczeniom medytacji, oddechu, skupienia, ruchu oraz relacji. Sami będziemy dla siebie przewodnikami ku ucieleśnieniu świadomości. Doświadczenia, które zaproponujemy będą drogowskazami prowadzącymi Nas do świadomości w sposób pośredni oraz bezpośredni. Sposób pośredni mówi o tym, że pewne doświadczenia na sali po prostu dzieją się, ale to od uczestnika zależy jaką naukę bądź energię wyniesie z nich. Sposób bezpośredni wskazuje m.in. na nauki wyrażone w słowach i konkretnych ćwiczeniach, podsumowanie wniosków uczestników i prowadzących oraz ukierunkowanie motywów danego doświadczenia, tak aby realizując dane doświadczenie uczestnik wiedział w jakim celu jest ono wykonywane.
 

Margarita Pułról - Medytacja z czakrami: odnajdź harmonię w sobie
niedziela 15.30-17.00

Jestem instruktorem medytacji z ramienia Macieja Wieloboba oraz Oli Uruszczak. Prowadzę spotkania medytacyjno-rozwojowe o charakterze Kręgów Kobiet w Warszawie, medytacje dla osób niepełnosprawnych, medytacje dla osób z zaburzeniami oraz indywidualne lekcje medytacji. Medytacja, którą prowadzę jest neutralna religijnie. Jestem również kształcącym się psychologiem. Medytacja i szeroko pojęta duchowość jest mi bliska od wielu lat. Kiedy poczułam prawdziwą moc tego niesamowitego „narzędzia” i rodzaju „bycia”, postanowiłam pójść tą drogą zawodowo i dzielić się odkrywaną autentycznością chwili. Podczas spotkań medytacyjnych staram się dostarczać odpowiedniej przestrzeni i pola do zmiany. Pola, które wspólnie wytwarzamy i przyglądamy się temu co w nim jest. Uczymy
się relaksu, podążania za swoim wewnętrznym głosem i dokonywaniu zmian w świecie rzeczywistym. Ponadto oczyszczamy siebie oraz przestrzeń wokół nas, aby podejmować bardziej świadome decyzje. Jestem przekonana, że każdy jest w stanie nauczyć się medytacji, bo pierwsza świadoma chwila poświęcona dla siebie, może być Twoją pierwszą medytacją. Po więcej informacji zapraszam na moją stronę: www.margaritapulrol.pl

Opis zajęć:

Serdecznie zapraszam na prowadzone przez siebie spotkanie medytacyjno-rozwojowe, którego tematyką będzie równowaga energetyczna w ciele człowieka. W trakcie 90 minut popracujemy nad harmonią skrywaną w głównych centrach energetycznych człowieka zwanych czakrami. Każda czakra odpowiada za inny obszar życiowy człowieka i ma ogromny wpływ na jego funkcjonowanie w świecie. Doświadczając różnego rodzaju blokad, możemy świadomie się od nich uwolnić i pozwolić sobie na więcej radości oraz spokoju.
Warsztat jest podzielony na następujące części:
- przywitanie i medytacja – ok. 15 min
- dialog grupowy: „Odnajdź harmonię w sobie” – ok. 40 min
- medytacja – ok. 15-20 min
- podsumowanie – ok. 15 min
W warsztacie może wziąć udział maksymalnie 10 osób. Nie trzeba umieć medytować, aby brać udział w spotkaniu. Warsztat jest skierowany do wszystkich osób: początkujących oraz zaawansowanych, a prowadzona medytacja jest neutralna religijnie. To sposób na pogłębienie relacji z samym sobą w poczuciu akceptacji oraz spokoju. Będąc w harmonii z samym sobą, odnajdujemy tą harmonię także na zewnątrz.

 

Marta Grabowska - Mandala życia-ceremonia połączenia.
niedziela 17.30-18.30

MARTA GRABOWSKA 
Jestem dyplomowaną praktyczką i trenerką oddechu, certyfikowaną przez Instytut Oddechu oraz międzynarodową szkołą Alchemy of Breath. W swojej pracy łączę pracę z oddechem oraz zmysłowe obcowanie z naturą. Jestem absolwentką podyplomowych studiów Coachingu i Mentoringu przy SWPS/Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz Holistycznej Szkoły Trenerów. Wiele lat spędziłam w międzynarodowych korporacjach, zarządzając międzykulturowymi zespołami. Oddech nie raz uratował mi skórę, a praca z oddechem stała się moją ścieżką zbliżania się do siebie. Prowadzę sesje indywidualne, grupowe, także warsztaty w różnych miastach w Polsce oraz online. Tworzę oddechowe kręgi kobiet, abyśmy mogły w zaufaniu i intymności poznawać siebie i żyć swoim życiem z wyboru. https://www.facebook.com/domoddechu
 

Opis zajęć:

Spotkajmy się w oddechu – Ceremonia Mandala życia.
Przyjdź na ceremonię połączenia w oddechu. 
Popatrz w inne oczy. Odwzajemnij uśmiech. 
Kogo tam zobaczysz? Kogo przywitasz, a kogo pożegnasz?
Może to ta blondynka, a może wspomnienie jakiegoś spotkania sprzed lat? Może tęsknota za ukochanym. 
Za kim tęskni twoje serce, na czyj widok uśmiechnie się twoja dusza? 
Oddychaj. Czuj. Patrz. Bądź. Tyle wystarczy do celebracji spotkania jakim jest nasze życie.

 

Kamil Sikora - Oddech Icemana
niedziela 19.30-21.00

Kamil Sikora
Organizator eventów rozwijających umysł, ciało i ducha, wieloletni praktyk oddechu, wulkan energii.

Zanim zaczął dzielić się swoją wiedzą i wartościami, od wielu lat poszukiwał odpowiedzi na pytania dotyczące ciała i ducha w aspekcie wydajności zdrowia w sprawdzonych technikach u światowej sławy nauczycieli, z którymi teraz współpracuje podczas dużych eventów rozwojowych jak Life Balance Congress.

Odbył szkolenie dla nauczycieli Teacher Training Kundalini Awakening w Indonezji, poznał techniki Wim Hof Method, Sun Dao, TRE, zagadnienia z zakresu Recall Healing i Totalnej Biologii. Swoją wiedzą bardzo chętnie dzieli się przy współpracy z innymi trenerami podczas kameralnych szkoleń świadomościowych Breaking the Ice i OBUDŹ MOC.

Z wynikami pracy Kamila można zapoznać się tutaj:
 

Opis zajęć:

Zajęcia składają się z trzech części, z czego każda poświęcona jest odmiennej technice oddychania.

Część pierwsza: Oddech Icemana
Technika pozwalająca na zbliżenie się do prawdziwej natury i zachowanie harmonii. Dzięki specjalnie opracowanemu schematowi opartemu na krótkich okresach hiperwentylacji i wstrzymywania oddechu zwiększasz podaż tlenu do mózgu. Nazwa wynika z tego, że dzięki tej metodzie będziesz lepiej reagował na kontakt z niską temperaturą - podczas kąpieli w lodzie, morsowania czy też wspinania się zimą na Śnieżkę w stroju letnim.

Część druga: Oddychanie Holotropowe
Najbardziej terapeutyczna metoda oddychania. Składa się na nią pogłębione i przyspieszone oddychanie w towarzystwie muzyki i relaksacji. Dzięki oddychaniu holotropowemu pogłębisz swoją relację z własnymi emocjami, poprawisz kontakt ze swoim duchowym wnętrzem i odkryjesz nowe stany świadomości.

Część trzecia: Oddech Ognia
Jedna z fundamentalnych technik oddechowych w Jodze Kundalini. Jest to oddech nagły, stały, rytmiczny, ciągły. Nazywany jest oddechem oczyszczającym, ponieważ jego praktyka pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn i wzmacnia trzecią czakrę. Dodatkowymi korzyściami wykonywania Oddechu Ognia w asanie czy też niezależnie są między innymi zwiększenie pojemności płuc, wzmocnienie układu nerwowego czy też zwiększenie dopływu tlenu do mózgu.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności