W holistycznym objęciu naszej istoty warto sięgać do różnych metod. Jedną z nich jest hipnoterapia, która ma bardzo głębokie korzenie i udokumentowane działanie terapeutyczne.

Magdalena Lewandowska na Festiwalu Oddechu będzie naszym przewodnikiem  w podróży po zakamarkach naszej podświadomości z zastosowaniem metody RTT.

Iza Miłosz (Fundacja Grupy Slow, organizator Festiwalu Oddechu): Podczas październikowej edycji Festiwalu Oddechu poprowadzisz spotkanie, które zabierze uczestników w głębsze rejony poznania siebie. Pracujesz różnymi technikami, głównie zaglądając do przestrzeni, która na co dzień nie jest dla nas oczywista. Co daje nam poznanie swojej unikalnej konstrukcji?

Magdalena Lewandowska: Wykorzystuję różne techniki - hipnoterapię, medytację, świadomy oddech, dietę intuicyjną i kilka innych. Wszystkie te techniki są tak naprawdę bardzo proste, może poza hipnoterapią, gdzie potrzebna jest osoba prowadząca, pozostałe techniki możemy wdrażać w nasze życie na co dzień sami. Są proste i zajmują niewiele czasu. W swojej pracy zarówno 1:1 jak i grupowej, można powiedzieć, że edukuję jak upraszczać sobie życie;-) To też wynika z mojej własnej konstrukcji  - przez wiele lat jako osoba wysoko wrażliwa bardzo męczyłam się sama ze sobą, ze swoimi emocjami. Różne procesy, które przeszłam pozwoliły mi lepiej poznać siebie, ale też zrozumieć i zaakceptować, że ktoś może być inny. Z takiej przestrzeni akceptacji dla siebie i innych zupełnie inaczej wygląda teraz mój dzień. Zarówno na wykładzie, jak i na warsztacie będziemy pracować m.in. ze słowem, z tym jak słowa, które mówimy i słyszymy nas karmią i nas zmieniają, oraz z tym, jak my możemy poprzez słowa zmieniać naszą rzeczywistość. W hipnozie doświadczymy zmian na poziomie ciała tylko dzięki mocy słów:-) 

Magdalena Lewandowska_B-357-Edit-2 (1).jpg

Praca z odkodowaniem naszego potencjału może być jedną z dróg w poszukiwaniu dobrostanu. Jakie są Twoje doświadczenia z dotychczasowej pracy z uczestnikami warsztatów i klientami indywidualnymi?

Moje doświadczenie jest takie, że im bardziej ktoś jest otwarty i ciekawy siebie oraz gotowy na zmiany, tym łatwiej jest mu kreować swój dobrostan. Co też nie oznacza, że ktoś zamknięty tego nie doświadczy, jego droga może być dłuższa, bardziej wyboista, a może przez to bardziej ciekawa. Każdy z nas ma swoje unikatowe doświadczenie. Lubię obserwować te zmiany. Mam to szczęście, że metoda RTT pozwala mi widzieć je bardzo szybko, czasem nawet z dnia na dzień. Wzrost pewności siebie, poczucia własnej wartości, pokochania siebie, lepszego samopoczucia, to naprawdę może wydarzyć się bardzo szybko, i ja to obserwuję i na kursach i w pracy indywidualnej. Wiele osób jest zdziwionych takimi efektami, a ja już nie.

 

Pracuję na naszych naturalnych potencjałach, na tym z czym przychodzimy na świat jako małe dzieci. Mamy po pierwsze niesamowitą technologię, jaką jest nasze ciało i jego zdolności adaptacyjne i samonaprawcze.

Mamy też niesamowity umysł, dzięki któremu możemy kreować dokładnie taką rzeczywistość jaką chcemy.”

Możemy tego nie widzieć, gdy jesteśmy poblokowani, gdy doświadczyliśmy traum, gdy zostaliśmy wychowani w taki a nie inny sposób. Ale jako dzieci przychodzimy też na świat z poczuciem, że wszystko jest z nami ok, więc nasza podświadomość to pamięta i w hipnozie oraz medytacji możemy do tego powrócić i odtworzyć to odczucie w dorosłym życiu.

 

Co zaproponujesz uczestnikom, którzy zapiszą się na spotkanie, zdecydują się na to doświadczenie?

Postanowiłam zaproponować to, co sama stosuję na co dzień - proste techniki, które pozwolą czuć się dobrze w swoim ciele - zarówno w wymiarze fizycznym jak i emocjonalnym. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatu otrzyma nagranie hipnozy,  po to aby słuchając potem nagrania w domu, utrwalić efekt osiągnięty na warsztacie.

 

Do kogo adresowane jest spotkanie i czy warto się do niego szczególnie przygotować aby wykorzystać pełen potencjał przekazywanej wiedzy?

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że spotkanie jest dla każdego, natomiast jeśli chodzi o sam warsztat, gdzie będzie można doświadczyć hipnozy według metody Rapid Transformational Therapy, to przeciwwskazaniem jest schizofrenia i padaczka. Poza tym nie ma przeciwwskazań, a ja zapraszam każdego, kto jest ciekaw - zarówno siebie i odkrywania możliwości, które w nim drzemią, jak i nowych metod. Dla mnie samej odkrycie metody RTT było momentem przełomowym w życiu, taką wisienką na torcie w poszukiwaniu różnych metod poznania i zrozumienia siebie. Na pewno teraz po 40-tce jestem zdrowsza i lepiej się czuję ze sobą niż gdy miałam 20 czy 30 lat.


Spotkania z Magdaleną Lewandowską podczas trzeciej edycji Festiwalu Oddechu:

  • Niedziela 9 października 9.30 - 11.00 Dieta dla ciała, umysłu i duszy

  • Niedziela 9 października  12.30 - 14.00 Moc transu hipnotycznego i aromateriapia