Zero waste w wydaniu Better Sweet – czy czeka nas przyszłość bez plastiku?

3.png

Jak wiecie, pod hasztagiem #KupujLepszeProdukty od dłuższego czasu przygotowujemy dla Was polecenia firm i marek, na które warto zwrócić uwagę. Tym razem i my podłączamy się pod hasztag, aby pokazać Wam słodycze, które mówią nie plastikowi - #betternoplastic.

Kompostowalne opakowanie

Wegańskie, kwaśne, słodkie… te pyszności potrafią zawrócić w głowie. A saszetki, w których znajdziecie soczyście owocowe żelki Better Sweet, mają roślinne pochodzenie i całkowicie rozkładają się w ziemi, bo są kompostowalne. Co to oznacza? Idziemy w kierunku zero waste. Zjadamy żelki złożone w 99,88% ze składników pochodzących z upraw ekologicznych, a opakowanie możemy wyrzucić do pojemnika z odpadami bio lub do kompostownika. Nie musimy się martwić o to, że nadal zostanie w obiegu, jak to ma miejsce z plastikiem. Plastik, nawet poddany recyklingowi, pozostaje tworzywem sztucznym, które nie zniknie ot tak z powierzchni Ziemi. 

149972195_306605324132699_3510959252865034049_n.jpg

Natomiast saszetki Better Sweet wyrzucone do brązowego kosza ulegną rozkładowi do zera, czyli nie będą zanieczyszczać środowiska. O tym, że rozłożą się w przydomowym kompostowniku, zaświadcza certyfikat HOME OK Compost.

My zachęcamy Was do tego, by samemu wziąć udział w domowym eksperymencie i po słodkiej uczcie zakopać opakowanie, aby sprawdzić, że się rozłoży. 

Z tej okazji marka przygotowała dla Was promocję z okazji Dnia Ziemi: Zamawiając 6 opakowań, 1 z nich jest gratis! Wystarczy użyć kodu: dzienziemi. Jest on ważny do 4 maja, godz. 23:59.

Jak przeprowadzić eksperyment?

  1. Po pierwsze musisz być szczęśliwym nabywcą słodkości Better Sweet. Po uczcie z żelkami w roli głównej czas przystąpić do pracy.
  2. Znajdź odpowiedni miejsce w ogrodzie. Wykop dziurę na ok. 15 cm, włóż tam puste opakowanie żelek, przysyp glebą. 
  3. Koniecznie zapisz datę i miejsce.
  4. A następnie po ok. 30 dniach wróć, by odkryć, co się wydarzyło.

Jesteśmy partnerem proekologicznej akcji #betternoplastic i czujemy ogromną dumę z tego, że przyczyniamy się do szerzenia informacji o innowacjach, które wpływają na nasze codzienne życie.

To co, możemy na Was liczyć? Dołączacie się do pozytywnej rewolucji Better Sweet?

Oznaczajcie @biobettersweet i #biobettersweet. Pokażcie przygotowanie i efekty eksperymentu #betternoplastic! 

Więcej inspiracji i porad? Zajrzyj do magazynu Jestem Slow.