Z zamiłowania do architektury i żeglarstwa - torby stworzone z żagli! 
Paulina Barałkiewicz - Argentum Yacht Tuning.

Jestem Slow: Paulina, kim jesteś? 

Paulina Barałkiewicz: Jestem prawniczką, debiutującą w świecie mody. Kobietą, która postanowiła odmienić swoje życie zawodowe i zaszaleć w zgodzie z naturą, w uwielbieniu dobrego designu, ze szczyptą nieskrywanej miłości do żeglarstwa. Bo jeśli nie teraz, to kiedy?Od zawsze interesowała mnie dobra architektura i wzornictwo użytkowe. To właśnie formy wyciągnięte ze świata designu najbardziej mnie ciekawią. 

Lubię prostotę i spójność koncepcyjną. Staram się podobnie postępować z projektami moich toreb. Mają być proste w formie, ale niestandardowe ze względu na użyte do produkcji materiały. Stąd pomysł na stare żagle. Tworzenie z dbałością o środowisko, według zasady 3R i z przywiązywaniem dużej wagi do kraju wytworzenia i pochodzenia komponentów pozwala mi pozostać wierną własnym światopoglądom. 

Premiera marki Argentum Yacht Tuning na największych europejskich targach żeglarskich BOOT Dusseldorf w styczniu 2017 roku i jej entuzjastyczne przyjęcie dodały mi energii do działania. Szalony pomysł stał się faktem!

JS: Czym dla Ciebie jest Slow Fashion?

PB: Slow Fashion to dla mnie alternatywa dla zmasowanego byle jakiego konsumpcjonizmu i wszechobecnych „sieciówek”. To bardzo świadome zakupy produktów wytworzonych z sercem. Nurt „slow” pojmuję jako spowolnienie tempa dla pozyskania jakości.

JS: Skąd czerpiesz inspirację?

PB: Zastosowanie starych żagli sprawia, iż każda torba w dotyku czy fakturze jest inna. Lubię czuć pod palcami płótno żaglowe. Wyobrażam sobie wtedy morza, zatoki i piaszczyste plaże, które te żagle widziały. Wyobrażam sobie jacht, na którego maszcie powiewały. Niemalże czuję na twarzy bryzę morską. To moja inspiracja i bodziec do działania.

JS: Gdzie chciałabyś być za 10 lat?

PB: Tam, gdzie mnie kochają i doceniają. Tam, gdzie można czerpać radość z tworzenia i móc dzielić się nią z najbliższymi. Tam, gdzie będę czuła się spełniona.

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant? 

PB: Cenię kilku polskich projektantów, a właściwie projektantki, gdyż są to kobiety. Jednakże najbliższa ideowo jest mi Stella McCartney. Bardzo doceniam jej pomysł na modę spójną z ekologią oraz tworzenie firmy, której przyświecają odpowiedzialność, uczciwość i nowoczesność. 
Eco – fashion to powiew świeżości, a ja lubię czuć wiatr we włosach!

Szukasz produktów tej marki? Sprawdź, co dla Ciebie mamy:

Więcej inspiracji i porad? Zajrzyj do magazynu Jestem Slow.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności