Spełnianie marzeń kawałek po kawałku. 
To lubimy! Ewa Woźniak - Kulta.

Jestem Slow: Ewa opowiedz nam swoją historią bo wiemy, że z modą związana jesteś już 20 lat to bardzo dużo czasu!

Ewa Woźnik: Projektowanie to moja pasja. Zawsze myślałam o tym, że kiedyś powinnam spróbować zarazić ludzi swoim poczuciem estetyki i wrażliwości. Z modą i z branżą projektową, jestem związana od 20 lat. Ukończyłam ASP w Łodzi. KULTA to spełnianie marzenia, kawałek po kawałku. Pracując w firmach komercyjnych nie ma się złudzeń co do realiów i wymagań. Pielęgnując swoją wrażliwość, z pewnej potrzeby ekspresji i pragnienia Kulta-uniezależnienia, powstała KULTA.

"Slow Fashion to dla mnie nie tylko pojęcie związane z modą. To świadomy wybór pewnego kierunku w działaniu i w życiu. To szacunek do ludzi i wytworu ich rąk. To siła oparta na zasłyszanym gdzieś zdaniu, że wdzięczność rezonuje największą energię wszechświata".

JS: Skąd czerpiesz inspirację?

EW: Inspirują mnie ludzie. Oni są moją siłą napędową. Kolory, formy, struktura. Wszystko to gdzieś przeplata się w moim umyśle i tak tworzą się pomysły. KULTA musi być funkcjonalna, bo ma być użytkowa. Ale szczypta ekstrawagancji, wprowadza pewien nieuchwytny element. Detal i forma to cechy charakterystyczne dla Kulty, którymi staram się bawić w każdej odsłonie.
Wyprzedzając pytanie o ulubionego projektanta, nie będę kryć zamiłowania do japońskiej mody 
i Antwerpskiej Szóstki. To oni zawładnęli mną w czasach mojej edukacji, co przejawia się do dziś. 
Yohji Yamamoto, Ann Demeulemeester, Dries van Noten byli dla mnie i są nadal wielką inspiracją.

JS: Gdzie chciałabyś być za 10 lat?

EW: Gdzieś w fajnym miejscu. Z drogimi dla mnie ludźmi. Bez większych rozterek i problemów.

SF: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant? 

EW: W tej chwili miałabym kłopot z wymienieniem jednego nazwiska. Yohji Yamamoto zawsze i wszędzie. Dries van Noten za idealne połączenie kobiecości i męskości w projektach, za deseń. Paul Smith za niebanalność. Acne za wszystko. Rodebjer i Rag and Bone za nieoczywistości.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności