Rower miejski retro. Dwukołowe perełki z Galerii Sztuki Rowerowej.

W starych piwnicach jednej z kamienic przy ul. Widok prawie rok temu powstało miejsce, które zaspokoi potrzeby wielu Warszawiaków i Warszawianek. 

Czym zajmuje się Galeria Sztuki Rowerowej? Przede wszystkim... rowerami, głównie niedocenianymi nieco przez warszawiaków rowerami miejskimi. Ich specjalnością są „holendry”, amerykańskie „cruisery”, polskie „składaki” oraz jednoślady zabytkowe. Oprócz tego można tu sprzedać rower, którego już nie potrzebujemy, nabyć „nowy”(składany na zamówienie ze starych części, pomalowany wedle życzenia), naprawić zepsuty, a przy okazji obejrzeć różne stare, ciekawe zabytkowe modele. 

Galeria jest też miejscem spotkań. Nie tylko rowerzystów. Przychodzą tam ludzie, którzy mają ochotę porozmawiać, cofnąć się w czasie, albo przywołać wspomnienia. Mnóstwo tam drobiazgów kupionych na targowiskach całej Europy, wyszperanych w piwnicach i na strychach, lub znalezionych na śmietnikach. Właściciel Galerii – Mateusz Czelej, zbiera stare płyty winylowe oraz książki o Warszawie. Jak sam o sobie mówi „stara się być varsavianistą” - interesuję się miastem w którym mieszka, próbuje połączyć historię roweru z historią Warszawy. I przede wszystkim namawia aby przesiąść się z samochodów na rowery!

Posłuchajcie wywiadu z Mateuszem, który został nagrany podczas targów Jestem Vintage.

Szukasz produktów od polskich marek? Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Więcej inspiracji i porad? Zajrzyj do magazynu Jestem Slow.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności