Projektowanie biżuterii to przede wszystkim pasja, 
a dopiero potem praca. Poznajcie kolejną markę Slow Fashion - Scoreccione.

Jestem Slow: Aniu, opowiedz nam jaki jest Twój sposób na sukces w prowadzeniu marki.

Anna Molenda-Scoreccione: Projektowanie i tworzenie biżuterii stało się moją życiową pasją. Sztuka zawsze była blisko mnie, szkoła artystyczna, następnie studia. Przez jakiś czas szukałam swojego miejsca i próbowałam wszystkiego po trochu: rysunku, malarstwa, fotografii, renowacji, sztukaterii. W pewnym momencie miałam to szczęście, że spotkałam ludzi z branży jubilerskiej i wtedy poczułam że Scoreccione to jest TO. Zaczęłam się tym mocno interesować, doszkalać i poczułam, że sprawia mi to ogromną frajdę i tak jest do dziś. 

"Mój styl to nowoczesny design, minimalizm i klasyka. 
Moje motto to: "Mniej znaczy więcej". 
Moja biżuteria ma podkreślać charakter, stanowić w stylizacji tą przysłowiową "kropkę na i".

JS: Czym dla Ciebie jest Slow? 

AMS: Slow to dla mnie pewien luksus, możliwość połączenia pasji z pracą. Slow to możliwość życiowego spełniania poprzez swoją twórczość, co daje mi poczucie wolności i niezależności.

SF: Skąd czerpiesz inspirację? 

AMS: Jestem wnikliwym obserwatorem otaczającego mnie świata, wszystko budzi we mnie silne emocje za którymi przychodzą pomysły, inspirację. Tego nie da się zaplanować zawszę noszę ze sobą mój czerwony notes, ponieważ nowe pomysły pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach, wtedy szybko to zapisuję lub rysuję żeby nie uciekło. Moja twórczość jest bardzo mocno powiązana z moimi emocjami i tym jak się w danym momencie czuję.

JS: Gdzie chciałabyś być za 10 lat? 

AMS: Za 10 lat będę nadal projektować biżuterię w kamiennym domu na plaży w jakimś egzotycznym miejscu: słońce, piasek, blisko natury, spacery z moimi psami ... może Sycylia albo Hiszpania.

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant? 

AMS: Moim ulubionym polskim projektantem jest Lidia Kalita oraz Paprocki & Brzozowski. Z projektantów zagranicznych najbardziej cenię Valentino za tą boską czerwień.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności