Połączenie świata zbuntowanej dziewczyny oraz dojrzałej kobiety i matki. Ewa Piątek - Macosa.

Jestem Slow: Ewa, przeszłaś drogę od pedagoga do projektanta. Jak to się u Ciebie ułożyło?

Ewa Piątek: To jak wyglądam ja i moje otoczenie było dla mnie ważne odkąd sięgam pamięcią i to "dlatego" zostałam pedagogiem. Ta oczywista przewrotność właściwie określa moje podejście do życia. Lubię iść pod prąd - czasem nawet wbrew sobie, żeby sprawdzić jak to jest? Jednak po 10 latach pracy z osobami niepełnosprawnymi, poczułam ogromną chęć zmiany życia. 

Pytając się siebie, gdzie chcę iść – odpowiedź była tylko jedna. Tak znalazłam się na podyplomowych studiach w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na Wydziale Projektowania Ubioru. Dwa lata później założyłam markę Macosa, którą prowadzę do dziś. Macosa to cała ja - łączy światy zbuntowanej dziewczyny oraz dojrzałej kobiety i matki.

JS: Czym dla Ciebie jest Slow Fashion?

EP: Slow Fashion to według mnie rozsądne podejście do mody. Z dystansem interpretuję modowe trendy, tworzę limitowane serie projektów. Stawiam na autorskie nadruki, wysoką jakość tkanin i konceptualność kolekcji. Współpracuję ze szwalnią, której pracownicy mają uczciwe warunki pracy i stawiam na sprawdzonych producentów tkanin. 
 

"Cenię długofalową współpracę opartą na zaufaniu. 
Lubię zapraszać do współpracy lokalnych artystów i modelki. Wszystko, żeby trzymać się zasad 'Fair Trade'."
 

JS: Skąd czerpiesz inspirację.

EP: Przede wszystkim z potrzeby. Projektuję to, co sama chciałabym mieć, a inspirację czerpię ze swoich osobistych doświadczeń i sympatii.

JS: Gdzie chciałabyś być za 10 lat?

EM: Widzę się w większej i lepiej wyposażonej pracowni Macosa, a reszta marzeń jest bardziej osobista. Jednak zależy mi przede wszystkim, żeby wszystkie marzenia spełniać osobiście. To największa satysfakcja.

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant?

EM: Z polskich projektantów bardzo cenię duet MMC, z zagranicznych Proenza Schouler.

Szukasz produktów tej marki? Sprawdź, co dla Ciebie mamy:

Więcej inspiracji i porad? Zajrzyj do magazynu Jestem Slow.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności