Marzysz o zdrowym i komfortowym śnie? Szukasz rozwiązania w klimacie Slow? Poznaj Anię Bienias i Plantulle Pillows!

Jestem Slow: Aniu, opisz swoją historię. 

Anna Bienias: Projektowanie i szycie pojawiło się w moim życiu bardzo niedawno i równie niespodziewanie. Po 10 latach pracy w korporacji postanowiłam zostawić dotychczasowa prace i wypełnić życie sensem, łącząc piękne z pożytecznym. Zaczęłam projektować poduszki, których minimalistyczny wygląd pasuje do każdej sypialni, a których wypełnienie cudownie wpływa na zdrowie, komfortowy sen oraz dobre samopoczucie. 

Tak powstały roślinne poduszki Plantule Pillows, wypełnione ekologicznymi łuskami zbóż. Pomysł na szycie poduszek narodził się w momencie, kiedy moja mama borykała się z dolegliwościami zdrowotnymi. Cierpiała na bóle głowy, pleców oraz bezsenność. Nikt nie spodziewał się, że rozwiązaniem jej problemów będzie poduszka, wypełniona ekologicznymi łuskami płaskurki. 

"Kluczem do sukcesu było pochodzenie łusek, tak żeby nie zawierały one żadnych oprysków, chemii czy pestycydów, które mogłyby pogorszyć sytuację zamiast ją poprawić. A do tego lniana poszewka, z równie zdrowego polskiego lnu".

JS: Czym dla Ciebie jest Slow Fashion? 

AB: Kwintesencją trendu Slow jest dla mnie powrót do tego co naturalne, piękne i do tego, co wypływa z naszego serca. Trend Slow pozwala nam tworzyć przedmioty unikalne, ponadczasowe i piękne a do tego naturalne, zdrowe oraz bardzo dobre jakościowo.

JS: Skąd czerpiesz inspirację? 

AB: Inspiracją jest dla mnie natura oraz ludzie. Podczas tworzenia poduszek poznaję wiele osób, które z ogromną pasją podchodzą do swojej pracy. To oni najczęściej wzmacniają mnie w tym co robię oraz wskazują mi nowe drogi do rozwoju. Natura natomiast sama w sobie jest czystą inspiracją. Ze swoimi kolorami, fakturami, żywiołami…

JS: Gdzie chciałabyś być za 10 lat? 

AB: Szczęście przynosi mi bycie tu i teraz, dlatego mam nadzieje, ze za 10 lat będę równie szczęśliwa jak dziś.

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant? 

AB: Obecnie moją największa fascynacją jest kuchnia i ulubionego projektanta zastąpił ulubiony kucharz - Yotam Ottolenghi. Polecam w szczególności jego najlepszy na świecie hummus

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności