Macierzyństwo i dzieci inspiracją do tworzenia lepszych ubrań. Poznajcie Karolinę Jędrasiak z marki Miapka Design.

Jestem Slow: Karolina, jak łączyć wychowywanie dzieci z prowadzeniem marki? Masz na to jakąś receptę?

Karolina Jędrasiak: Prywatnie jestem mamą Filipa, a zawodowo od 2015 prowadzę markę dziecięcą Miapka Design. Moja przygoda z projektowaniem zaczęła się podczas urlopu macierzyńskiego. Kiedy zabierałam synka na spacery, za każdym razem pojawiał się ten sam problem związany z jego ubieraniem – kombinezony były uciążliwe w zakładaniu, a kurteczki podciągały się i odsłaniały plecy, gdy tylko brałam Filipa na ręce. 

"Wtedy wpadłam na pomysł, żeby temu zaradzić i stworzyłam projekt kurtki połączonej z body. Szybko uznałam, że może to być pomysł na własny biznes, ponieważ nie znalazłam marki, która stosuje podobne rozwiązanie".

Wzór na zastosowanie elementu krocznego w kurtkach i bluzach dla dzieci zastrzegłam w Urzędzie Patentowym. W ten sposób narodziła się Miapka Design – dziecięca marka, która oferuje całą gamę wygodnych ubranek dla najmłodszych, a w tym sezonie także kurtkę Mozaikę w wersji mama - dziecko.

JS: Czym dla Ciebie jest Slow Fashion?

KJ: Slow Fashion to nurt dla świadomych konsumentów, którzy zwracają szczególną uwagę na proces tworzenia, pochodzenie produktu, unikalny design. Dzięki niemu tworzymy swój niepowtarzalny styl i wyróżniamy się z tłumu. Jako projektantka Miapka Design przywiązuję szczególną wagę do jakości materiałów. W zdecydowanej większości używam polskich dzianin. 

Każdy mój pomysł jest przetestowany na moim dziecku. Jeżeli prototyp się sprawdził rusza produkcja, jeżeli nie spełnia moich oczekiwań - szukam dalej lepszych rozwiązań. Bardzo zależy mi na tym, żeby Miapkowe ubrania były użytkowe i doskonale wykonane a także miękkie i miłe w dotyku.

JS: Skąd czerpiesz inspirację?

KJ: Inspiracją dla mnie jest mój syn. To dzięki niemu przychodzą mi do głowy pomysły na kolejne projekty. Drugim twórczym impulsem są znajomi rodzice, którzy często narzekają na pewne nieużytkowe rozwiązania w dziecięcych ubraniach. Dlatego projektując myślę o komforcie zarówno maluchów jak i ich opiekunów. Wiem ile frustracji może przynieść codzienne zakładanie kombinezonu czy kolejne przycięcie dziecku brody suwakiem. 

Moje projekty wyróżniają się także żywą kolorystyką, jak na przykład limonka, błękit czy intensywny oranż. Dzięki połączeniu praktycznych rozwiązań, najwyższej jakości materiałów i ciekawych barw Miapka Design daje gotowy patent na szczęśliwe dzieciństwo i rodzicielstwo. Nowością tego sezonu jest kurtka mozaika dostępna w wersji mama-dziecko.

JS: Gdzie chciałabyś być za 10 lat?

KJ: To bardzo odległa perspektywa, nie ukrywam jednak, że moim wielkim marzeniem jest szeroka rozpoznawalność marki, nie tylko w kraju ale i za granicą. Mam nadzieję, że w innych częściach świata mój pomysł także zostanie doceniony.

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant?

KJ: Głównie obserwuję polskich niszowych projektantów, którzy stawiają przede wszystkim na wygodę i komfort noszenia ubrań. Najczęściej wybieram rodzime projekty, które zachwycają mnie prostotą i praktycznymi rozwiązaniami. Lubię mieć poczucie, że wybierając taką markę wspieram polską modę i ich twórców.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności