Koronki, misterne wykonanie oraz przede wszystkim wygoda. Brzmi jak przepis na bieliznę idealną. Agnieszka Michalska - Senveniu.

Jestem Slow: Opowiedz nam swoją historię z projektowaniem.

Agnieszka Michalska: Projektowanie to za duże słowo - nadal się uczę, choć ukończyłam wzornictwo na wydziale ubioru. Jako że jestem wielbicielką bielizny i koronek staram się odzwierciedlić to co bym sama chciała nosić. W zasadzie, od kiedy pamiętam byłam związana z moda, już od podstawówki starałam się sama coś uszyć, przerobić. Później małe zlecenia aplikacji do ubranek dziecięcych, piżam... W końcu małe zlecenia - kolekcje i doradztwo dla kilku marek. Hand-mady przy ślubnych zleceniach i sukniach wieczorowych, czyli to co lubię najbardziej - misterna praca przy koronkach i koralikach. 

Myślę, że za przysłowiowe 10 lat tak zostanie. To jest moja największa pasja i dzięki tym, którzy to doceniają jestem w stanie to robić nadal, więc wielkie dzięki wam za tą możliwość! To dzięki Wam powstało Senveniu!

JS: Czym dla Ciebie jest Slow Fashion?

AM: Slow Fashion – z miłości do unikalnego niepowtarzalnego. Choć z definicji ruch przeciwny do fast fashion - sprzeciwiający się impulsywnym, szybkim, nieprzemyślanym zakupom, moim skromnym zdaniem niechaj ta definicja również mówi za siebie. Kupujmy to co dobre i nie wymuszone trendami ...

JS: Skąd czerpiesz inspirację?

AM: Inspiracja jest wszędzie - często pracuje na manekinie. Bawić się formą i kształtem ciała, jest tu spore pole do popisu. Często jest to impuls, choć każdy impuls trzeba dopracować tak żeby to było funkcjonalne. W bieliźnie komfort jest ważny i tego też się trzymam.

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant?

AM: Ulubiony polski ... hmmm nie mam takiego. Mam wrażenie ze polscy raczej próbują dogonić to co się dzieje na prawdziwej scenie wyznaczania trendów i projektowania na wysokim poziomie. 
Z mistrzów z kolei jest trudno wybrać - jest ich sporo. Zaczynając od Elie Saab-a, gdzie cenie misterne wykończenie i dbanie o detale w projektach. Dior-a za perfekcyjne podejście do każdego z projektów. Gucci-ego za to że robi to co chcę nosić może nie w całości ale w poszczególnych elementach i tak mogę długo wymieniać...

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności