Kontynuacja rodzinnej tradycji po swojemu? 
Talia Płaszcze i Kurtki - otul się w stylu Slow Fashion!

Jestem Slow: Magda, zdradź nam swoją tajemnicę, od czego to się wszystko zaczęło?

Magdalena Roszak: Wszystko zaczęło się od moich rodziców. Od kiedy pamiętam, Mama szyła dla mnie sukienki, spódniczki w czasach gdy z materiałami bywało ciężko. Dzięki temu zawsze miałam coś kolorowego, innego. Pomysły Mamy zawsze wzbudzały zachwyt - każda z moich koleżanek chciała mieć coś podobnego. 

W 1988 roku rodzice założyli firmę, która funkcjonuje do dziś. Małą, rodzinną firmę, w której projekty tworzone są wspólnie. A ja – cóż, nie miałam wyboru… A tak poważnie – moda, wzornictwo, kolor, materiały, dodatki były od zawsze istotną częścią mojego życia i nie wyobrażam sobie by miało to się zmienić. Tak powstała TALIA Płaszcze i Kurtki.

"Slow Fashion to dla mnie jako projektanta, właśnie tworzenie czegoś od początku do końca. Wpływ na kształt i jakość, mój wybór materiału, dodatków, serce włożone w pomysły. Jako klienta – to przemyślane zakupy rzeczy niesztampowych".

JS: Skąd czerpiesz inspirację? 

MR: Inspiracje, może to zabrzmi banalnie, czerpiemy z otoczenia. Ono cały czas się zmienia, a my razem z nim. Ciągle się uczymy i rozwijamy, a nasze ubrania wraz z nami. I z własnych potrzeb, bo chcemy by nasze płaszcze miały proste formy, łatwo się nosiły i Klienci chętnie po nie sięgali. Wygoda, prostota daje jednocześnie ponadczasowość i niepowtarzalność.

JS: Gdzie chciałabyś być za 10 lat? 

MR: Za dziesięć lat chciałabym, abyśmy byli marką rozpoznawalną w całym kraju, a może i trochę dalej…

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant? 

MR: Jest ich wielu, każdego lubię za coś innego, ale jeśli miałabym wskazać po jednym konkretnym, to chyba zdecydowałabym się na: Magdę Butrym i Marca Jacobs.

Szukasz płaszczy od polskich manufaktur? Sprawdź, co dla Ciebie mamy:

Więcej inspiracji i porad? Zajrzyj do magazynu Jestem Slow.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności