Jak sprawić by pasja i miłość stała się Twoją pracą? 
Podpowiada Łukasz Marzecki - twórca marki Niebagatela.

Jestem Slow: Łukasz patrząc na rozwój Twojej marki oferującej okulary z drewna mamy wrażenie, że odniosłeś to pełny sukces. Jak to się zaczęło?

Łukasz Marzecki: Wszystko zaczęło się w magicznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w 2009 roku, podczas tworzenia hand-madowych prezentów gwiazdkowych. Spojrzałem na okulary i pomyślałem czy można by wykonać je z drewna? W internecie, w języku polskim nie było wtedy o tym nawet słowa... Potem długo rozmyślałem jak się za to zabrać: pierwsze dłuta, piłki a co najważniejsze kontakt z drewnem i miłość od pierwszego wejrzenia. Lato, 2011 roku wczesny poranek, sztywny garnitur i długa podróż służbowa.

"Rozmyślanie z którego zrodziło się nawet marzenie. Po pracy jezioro i zrzucenie garnituru jak kajdanów, zew natury i zryw wolności. Następnego dnia rano powiedziałem sobie dość! Kiedy jak nie teraz? Podziękowałem na dobre za bezduszny związek z korporacją".

Pierwsze okulary zrobiłem po 4 miesiącach, mając jednak w głowie coś wyjątkowego, wiedziałem, że nie jest to czego oczekuję i pracowałem dalej. Było strasznie ciężko. Po niespełna 3 latach prób i doświadczeń, rozsyłając okulary Niebagatela po niemalże całym świecie, śpię spokojnie, będąc pewien jakości swojej pracy, powstałej z prawdziwej pasji i miłości do rzeczy wyjątkowych. Wszystkie oprawy od początku do końca tworzone są przeze mnie własnoręcznie w małej manufakturze, w moim raju. Zatem jeśli chcesz drewniany gadżet, zapraszam obok, a jeśli chcesz drewniane okulary, zapraszam do mojego świata.

JS: Czym dla Ciebie jest Slow Fashion? 

ŁM: Przestrzenią stworzoną idealnie dla mnie.

JS: Skąd czerpiesz inspirację? 

ŁM: Inspiruje mnie? Zabrzmi banalnie.... ale wszystko! Od lusterka w aucie po kształt liścia. Wszystko jest piękne ... no prócz kiczu i populizmu.

JS: Gdzie chciałbyś być za 10 lat? 

ŁM: Fizycznie na pewno tutaj przy okularach, a mentalnie? Mam nadzieję, że dalej będę się rozwijał w kierunku przede wszystkim jakości i nowego wzornictwa. Mam też sporo pomysłów na łączenie materiałów, tylko naturalnych oczywiście.

JS: Twój ulubiony polski i zagraniczny projektant? 

ŁM: Nie ma jednego… na szczęście można wszędzie znaleźć coś dla siebie.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności