Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Pierwsza połowa roku 2020 wywróciła do góry nogami nasze poczucie bezpieczeństwa, relacje i zaufanie. Doszło do absurdalnych sytuacji ograniczenia wolności i zamrożenia uczuć. To paradoksalnie uwypukliło potrzebę bliskości, spokoju, jedności oraz powrotu do powolnego życia opartego na podstawowych wartościach i równowadze.

Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości? To pytanie zadaje sobie każdy z nas, z nadejściem jesieni jest ono jeszcze bardziej aktualne. Odpowiedź znajdziemy w kampanii społecznej poświęconej tematyce świadomego oddechu, o której opowiadają twórcy projektu #Odetchnij.

Fundacja Grupy Slow we współpracy ze znanym fotografem Danielem Petryczkiewiczem (#NoBeautyInPlastic) oraz ilustratorkami ze studia graficznego Bazgrołaki stworzyła obrazy, które mówią więcej niż słowa. Pokazują oddech wielowymiarowo, uwzględniając aspekt zdrowotny i społeczny. W projekcie biorą udział również znani eksperci oraz promotorzy świadomego oddechu, którzy na co dzień prowadzą warsztaty i zajmują się edukacją oddechową.

„Pragniemy poszerzyć świadomość społeczeństwa, jednocześnie dać narzędzia do pracy, zadbania o własne zdrowie, spokój i stabilność. Nie ma lepszego momentu niż ten wydarzający się w tej chwili, aby zatrzymać się i dać sobie przestrzeń na świadomy oddech, który leczy i pozwala wysiąść z pędzącego pociągu”. – mówi Izabela Miłosz, współzałożycielka Fundacji Grupy Slow.

„Oddech stał się synonimem Wolności, Równości, Zdrowia, Życia. Oddech to najpotężniejsze narzędzie, w jakie wyposażyła nas natura. Daje spokój, siłę i zdrowie, przynosi ulgę, manifestuje wolność, przybliża nas do naszej prawdziwej natury.
Dostępny dla wszystkich, łączy nas z własnym wnętrzem i z resztą świata. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i wobec oddechu zawsze jesteśmy równi”– dodaje Daniel Petryczkiewicz, twórca sesji zdjęciowej do projektu #Odetchnij

„Oddech wpływa na wszystkie procesy w naszym organizmie poczynając od chemicznych, kończąc na głębokiej przemianie emocjonalnej i duchowej. Jest filarem zdrowia i spokoju. Jest dostępny dla każdego, za darmo. Tylko od Ciebie zależy jaką relację z nim zbudujesz. Możesz zacząć oddychać świadomie, wybór należy do Ciebie”. – podpowiada Marta Sawicka - Danielak, joginka, dziennikarka oraz nauczycielka technik oddechowych w Fundacji Art Of Living.

Kampania społeczna #Odetchnij otwiera przed nami nieograniczone możliwości eksploracji świadomego oddechu i procesów temu towarzyszących. Do obejrzenia wszystkich prac autorstwa Daniela Petryczkiewicza zapraszamy w pierwszych dniach października, szczegóły niebawem.  
W kolejnych tygodniach października przedstawimy program praktycznych treningów oddechowych. 

Życie to oddech. Niech Moc Oddechu będzie z nami.
My wybraliśmy. Zapraszamy do oddechowej rewolucji!

#wybieramświadomyoddech #odetchnij #oddechowarewolucja #festiwaloddechu #instytutoddechu #inteligencjaoddechu #wimhofmethod #artofliving 

Więcej inspiracji i porad? Zajrzyj do magazynu Jestem Slow.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o markach i najnowszych trendach w modzie Slow.

Polityka prywatności