50. Światowy Dzień Ziemi. Swoje święto obchodzi nasza planeta.

Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby przemyśleć relacje między ludźmi i środowiskiem. 
W tym roku hasłem święta jest: Działanie na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. W tej sprawie ostatnimi czasy sporo się zadziało - bez naszego udziału… 

Przymusowe #zostańwdomu, brak podróży, sprawiły, że Ziemia na chwilę odetchnęła. 
Każdego dnia możemy świętować. Bardziej świadomie. Wystarczą niewielkie gesty, które mają olbrzymie znaczenie: świadome zakupy, oszczędzanie wody, ograniczanie plastiku czy zmniejszenie zanieczyszczeń - to podstawowe postulaty Grupy Slow oraz Fundacji Grupy Slow.

 

„Wszystko co robimy wraca do Ziemi albo jako pokarm, 
albo trucizna” Céline Semaan

Zamknięci w swoich domach, podczas kolejnego dnia lockdown, mamy okazję bardziej docenić tegoroczną wiosnę. Z tęsknotą spoglądamy za okno i nie możemy doczekać się zniesienia obostrzeń wprowadzonych na czas wirusa. Jak nigdy wcześniej mamy czas na refleksję nad zgubnym wpływem ludzi na środowisko, dostrzec zjawisko najgorszej od lat suszy… zauważyć sterty pozostawionych na ulicach jednorazowych rękawiczek i maseczek ochronnych. 


Ze względu na pandemię ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej. 
Bez wątpienia zabraknie spotkań, warsztatów i innych wydarzeń o tematyce ekologicznej. 
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by obchodzić je w indywidualny sposób…

Fashion Revolution Week obchodzony jest na całym świecie w rocznicę tragedii Rana Plaza. 
Celem tej akcji jest uczczenie pamięci ofiar i nacisk na marki odzieżowe, by poprawiły sytuację swoich pracowników. W tym roku Fashion Revolution Week trwa od 20 do 24 kwietnia.
Światowy Tydzień Rewolucji Mody, zachęca wszystkich do przyłączenia się do kampanii i zadania pytania odzieżowym markom: who made my clothes? Kto, z czego, gdzie, i w jakich warunkach uszył ubranie, które kupiłam i noszę? Jaki wpływ moda wywiera na środowisko?

 

Zadbajmy o planetę, wybierajmy świadome zakupy.
 #KupujLepszeProdukty

Szukasz ekologicznych produktów? Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Więcej inspiracji i porad? Zajrzyj do magazynu Jestem Slow.

Otrzymaj 20 PLN zniżki
na Twoje kolejne zamówienie

Zapisz się do newslettera Jestem Slow. Nie przegap informacji o najnowszych trendach Slow, markach i naszych wydarzeniach.

Polityka prywatności